Перейти до основного вмісту

Про конференцію КМДЗ-2024

    Конференція молодих дослідників-зоологів (КМДЗ) є традиційною щорічною конференцією, яку проводить Рада молодих дослідників Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України. 


Наша конференція об’єднує молодих учених з наукових установ та закладів вищої освіти України, а також гостей із зарубіжжя.  

З архівом Конференції можна ознайомитись на сторінці РМД Інституту зоології за посиланням.

Попередня КМДЗ відбулася 23-24 жовтня 2024 року в Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України у дистанційному режимі. 

Конференція об’єднала 23 молодих вчених із 16 наукових та науково-освітніх установ України, Польші, Словакії, Щвейцарії та Великобританії. Україну представляли Інститут геологічних наук НАН України, Інститут еволюційної екології НАН України, Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України, Інститут рибного господарства НААН України, Національний антарктичний науковий центр України, Національний науково-природничий музей НАН України, ННЦ «Інститут біології та медицини», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Івано-Франківській області, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна; Польшу – Adam Mickiewicz University, Poznan; Словакію – Comenius University, Bratislava та Plant Science and Biodiversity Centre, Slovak Academy of Sciences, Bratislava; Швейцарію – Fribourg University and JURASSICA museum in Porrentruy, Великобританію – University of St Andrews, Scotland.

            Конференцію урочисто відкрив директор Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, д.б.н., д-р хаб. Віталій Олександрович Харченко.


Директор Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, доктор біологічних наук Віталій Олександрович Харченко

На пленарному засіданні учасники заслухали доповідь про основні здобутки та перспективи вивчення їздців-іхневмонід Карпат, яку представив науковий співробітник відділу систематики ентомофагів та екологічних основ біометоду к.б.н. Олександр Олександрович Варга.

Виступає Олександр Олександрович Варга


У програму секційних засідань конференції увійшли доповіді, що висвітлюють результати роботи молодих вчених у галузі фауни, екології, морфології тварин, палеонтології, методології зоологічних досліджень та прикладних питань, етології, охорони тваринного світу. Всього було заслухано 18 доповідей.

24 жовтня після завершення конференції відбулися додаткові заходи, а саме Круглий стіл на тему "Проблеми та особливості міжнародної співпраці в науці з точки зору українських дослідників", яку мали можливість відвідати усі бажаючі. На круглому столі було заслухано 6 доповідей. Модератором круглого столу були PhD Ю.Ф. Іванчикова (відділ еволюційної морфології) та к.б.н. А.О. Маркова (відділ фауни та систематики хребетних).

Основною метою круглого столу було розглянути питання наукової роботи зоологів в умовах вимушеної еміграції, повномасштабного вторгнення, переселення, грантової підтримки, виявити проблеми та «підводні камені» з якими стикаються науковці у співпраці з міжнародними організаціями та оформленням документації.

Зокрема Павлом Євгеновичем Гольдіним, д.б.н., проф., пр.н.с., відділ еволюційної морфології, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, було представлено авторську систему розподілу управління науковими дослідженнями в Україні та джерела грантової підтримки для науковців.

Виступає Павло Євгенович Гольдін


Олександр Миколайович Ковальчук, д.б.н., доктор габілітований, пр.н.с., відділ палеонтології Національного науково-природничого музею НАН України, професор кафедри біології та методики навчання біології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, ад'юнкт кафедри палеозоології Вроцлавського університету, виступив із доповіддю про те, яких масштабів та відкриття здатні досягти українські дослідники за допомогою міжнародної співпраці на прикладі палеонтології.

Виступає Олександр Миколайович Ковальчук


Друга частина Кругло столу була присвячена досвіду закордонного стажування та міжнародної співпраці.

Своїм досвідом поділився Віктор Ковальов із університету в Цюриху, Швейцарія. Він розповів про сучасні тенденції європейських досліджень, як їх можна проводити дистанційно навіть під час епідемії Ковіду та користь статистичного методу метааналізу.

Олексій Янчуков з Zonguldak Bülent Ecevit University у Турції, прозповів про переваги, недоліки та перспективи проведення досліджень у Турції та Грузії.

А також ми почули досвід Юлії Іванчикової щодо користі української афіліації та Павла Отряжого як важливо цінувати свою роботу та іти на контакт із іноземними дослідниками, що у перспективі дає значний поштовх для подальших відкриттів. Підняті питання викликали активне обговорення.

Роботу Конференції було схвалено в цілому оргкомітетом та учасниками, і висловлено думку про необхідність проведення подальших Конференцій такого спрямування.

З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням.

Оргкомітет вдячний дирекції, адміністрації за сприяння та всебічну підтримку у проведенні Конференції. Також висловлюємо подяку усім доповідачам та слухачам за участь у конференції та продовження своєї роботи навіть у складні для країни часи.

  Не зважаючи на обставини, Оргкомітет конференції продовжує свою щорічну роботу та готується до проведення чергової конференції у 2025 році.

Популярні дописи з цього блогу

Конференція молодих дослідників-зоологів 2024

  Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у  Конференції молодих дослідників-зоологів-2024! Орієнтовні дати проведення:  23–24 жовтня 2024 року. Будемо раді вітати молодих вчених наукових, науково-освітніх та природоохоронних установ із доповідями, що висвітлюють результати оригінальних досліджень у галузі зоології, фауни, систематики, екології, еволюції, морфології та поведінки тварин, а також палеонтології, зоогеографії та охорони тваринного світу,  використання ГІС-технологій та інструментарію SMART у природничих дослідженнях. Формат проведення –  онлайн. Форма участі –  очна.  Наша конференція традиційно проводиться очно, і ми дуже сподіваємось почути ваші доповіді і поспілкуватися з вами, хоч і в онлайн режимі. Ми також розуміємо, що планувати зараз дуже важко, і розглядаємо можливість заочної участі, як особливе виключення в сучасних складних обставинах. Організатори:  Рада молодих дослідників Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НА...

Про конференцію КМДЗ-2023

 Конференція молодих дослідників-зоологів (КМДЗ) є традиційною щорічною конференцією, яку проводить  Рада молодих дослідників  Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.   Наша конференція об’єднує молодих учених з наукових установ та закладів вищої освіти України, а також гостей із зарубіжжя.   З архівом Конференції можна ознайомитись на сторінці РМД Інституту зоології за  посиланням . Попередня КМДЗ відбулася  25-26 жовтня 2023 року в Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України у дистанційному режимі.  Конференція об’єднала 22 молодих вчених із 15 наукових та науково-освітніх установ України, Польші, Тайваню та Франції . Україну представляли Біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України, ДУ "Інститут морської біології НАН України", Інститут біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, Інститут екології Карпат НАН України, Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України, Навчально-науковий...

Про конференцію

 Конференція молодих дослідників-зоологів (КМДЗ) є традиційною щорічною конференцією, яку проводить  Рада молодих дослідників  Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України. Наша конференція об’єднує молодих учених з наукових установ та закладів вищої освіти України, а також гостей із зарубіжжя.  З архівом Конференції можна ознайомитись на сторінці РМД Інституту зоології за  посиланням . Попередня КМДЗ відбулася минулого року на наступний день після ракетного удару 10 жовтня 2022 року. Незважаючи на руйнівні наслідки для усієї енергетичної системи України, ми разом із учасниками конференції успішно провели  подію  у онлайн форматі. На конференції вперше провели гумористичні секцію, що неабияк підняла бойовий дух наукової спільноти.  Після завершення конференції був проведений Круглий стіл за темою  "Зоологічні дослідження під час та після війни".   Основною метою круглого столу було пошук шляхів вирішення проблем, пов’язаних із в...